Jsou výrobky geoPRODUCT opravdu tak ekologické?

Z čeho jsou vyrobené dlažby a obrubníky geoPRODUCT?

Je samozřejmé, že pro uživatele jsou v první řadě důležité ceny, vlastnosti a kvalita výrobků. Naštěstí čím dál více lidí při rozhodování, jaké výrobky koupit, bere v úvahu také jejich celkový dopad na životní prostředí. Proto je u výrobků geoPRODUCT, obrubníků i zatravňovacích dlažeb, tak důležitý materiál, ze kterého jsou vyrobeny.

Na začátku je třeba zdůraznit, že plastové zatravňovací dlažby i obrubníky geoPRODUCT, používané jak v soukromém, tak i veřejném sektoru, jsou produktem, který je zcela ekologický a bezpečný pro životní prostředí – pro lidi, zvířata i přírodu.

Kromě toho jsou výrobky geoPRODUCT odolné vůči působení většiny agresivních látek a nereagují s nimi (odolné vůči alkoholu, kyselinám i zásadám, posypovým solím, amoniaku, kyselým dešťům atd.). Také jsou zcela neutrální a bez vlivu na podzemní vody.

 

Z čeho tedy jsou vyrobené dlažby a obrubníky geoPRODUCT?

Všechny výrobky geoPRODUCT jsou vyrobené z polyolefinů. Jedná se o polymery, které se skládají pouze z uhlíku a vodíku a jejich kostru tvoří dlouhé uhlíkové řetězce. Z pohledu životního prostředí jsou tedy naprosto inertní, neuvolňují se z nich žádné škodlivé látky. Polyolefiny jsou největší skupinou syntetických polymerů. Nejznámějšími polyolefiny jsou polyethylen (PE) a polypropylen (PP), ze kterých jsou vyrobené i dlažby a obrubníky geoPRODUCT.

Věděli jste, že polyolefin je například i tak dobře známá smršťovací fólie, do které se dneska balí vše, od potravin až po palety se zbožím?

 

Co je ale pro výrobky geoPRODUCT ještě důležitější?

Polymery používané pro výrobu zatravňovacích dlažeb a obrubníků lze získat a vyrobit několika způsoby. Vzhledem k tomu, že tyto procesy jsou velmi složité a příliš rozsáhlé, budeme věnovat pozornost nejdůležitějšímu faktu: materiál pro všechny výrobky geoPRODUCT je vytvořen výhradně přepracováním již dříve vytvořených a používaných výrobků v plastikářském průmyslu.

 

Jaké jsou výhody recyklace?

Druhotné zpracování plastů znamená, že odpad dostane „druhý život“. Díky recyklaci snižujeme množství odpadu a není třeba vyrábět stále další plasty. Kromě toho mohou být dlažby i obrubníky geoPRODUCT znovu plně recyklovány! Tímto způsobem dokážeme skutečně minimalizovat reálný dopad na naše životní prostředí v celém cyklu, od vzniku nového výrobku až po jeho likvidaci na konci jeho životnosti.

Lidé, kteří se dnes rozhodují při nákup pro ekologické produkty, by měli brát na zřetel nejen to, jaký je přímý vliv těchto výrobků na životní prostředí, ale také vliv jejich výroby a možnost ekologické likvidace. Použitím zatravňovacích dlažeb geoSYSTEM a obrubníků geoBORDER při úpravách a zpevňování ploch tak skutečně chráníme přírodní prostředí, které nás obklopuje.

 

A to nejlepší na závěr!

Při nákupu výrobků geoPRODUCT dostanete nejen špičkové vlastnosti, prověřenou kvalitu a můžete být hrdí na to, že se chováte ekologicky, ale díky důsledné recyklaci surovin a optimalizaci výrobních procesů pořídíte naše výrobky také za skvělou cenu!

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a zůstaňte v obraze.

Vyberte si svoje řešení

Ještě nejste rozhodnutí? Stáhněte si přehledný katalog a seznamte se podrobněji s naší nabídkou.
Potřebujete poradit? Kontaktujte nás a získejte nabídku přizpůsobenou vašim potřebám.
Nebo rovnou přejděte do internetového obchodu a jednoduše si objednejte, co potřebujete.

E-shop