Montáž ROAD SYSTEM

Správně provedená montáž je základním předpokladem pro bezvadnou funkci a dlouhou životnost silničních panelů ROAD SYSTEM. Před zahájením realizace každého projektu si pečlivě prostudujte připravené montážní návody:

Montážní návod pro silniční panely ROAD SYSTEM (PDF)
(podrobný montážní návod popisující zásady montáže silničních panelů)

Omezení použití – důležité!

Silniční panely ROAD SYSTEM můžete položit téměř na jakýkoliv podklad. Je však potřeba mít na paměti, že existují určitá omezení:

Panely ROAD SYSTEM jsou pružné. Znamená to, že panely okopírují veškeré nerovnosti podkladu. Proto doporučujeme větší nerovnosti před položením panelů vždy srovnat. Přispěje to k většímu komfortu používání zpevněné plochy.

Panely ROAD SYSTEM nejsou nosné. To znamená, že jejich únosnost je limitována pevností podkladu. Na měkkém podkladu se tak únosnost výrazně snižuje. Na měkkém, nezpevněném podkladu (typicky pole, louka, trávník) sice nedojde k poškození panelů, ale při zatížení dopravou se bude deformovat terén pod panely a ty ho budou kopírovat. Při větší deformaci podkladu panely začnou postupně „pružit“ a plocha se stane těžko sjízdnou.

Proto pokud mají být silniční panely položeny na měkkém podkladu, nebo dokonce zamokřených nebo bahnitých místech, je podklad potřeba nejprve vhodným způsobem dostatečně zpevnit. Jako doplňkové řešení také pomůže položit pod panely vrstvu (nebo i více vrstev) z pevné geotextilie.


Rychlý přehled o nabízených variantách silničních panelů a spojek a jejich cenách vám poskytne náš CENÍK.

Vše můžete snadno objednat z pohodlí vašeho domova nebo kanceláře, pokud zavítáte na náš E-SHOP.

Potřebujete poradit? Zpracovat cenovou nabídku? Pak nás neváhejte kontaktovat!

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a zůstaňte v obraze.

Vyberte si svoje řešení

Ještě nejste rozhodnutí? Stáhněte si přehledný katalog a seznamte se podrobněji s naší nabídkou.
Potřebujete poradit? Kontaktujte nás a získejte nabídku přizpůsobenou vašim potřebám.
Nebo rovnou přejděte do internetového obchodu a jednoduše si objednejte, co potřebujete.

E-shop