Silniční panely jako ochrana kabelového vedení (Bludov u Šumperka)

Zadání

Významný dodavatel telekomunikačních služeb pro drážní prostředí potřeboval účinně ochránit kabelové a datové rozvody při výstavbě důležitého dopravního uzlu před poškozením. Asi 1 m široký a 250 m dlouhý ochranný pás měl zabezpečit, že nedojde k poškození položeného datového, internetového a kabelového vedení. Zadavatel zdůraznil, že v případě poškození vedení, mohou náklady na jeho opravu dosáhnout i několika milionů korun.

Řešení

Po zvážení všech možností, padla volba na 100 % recyklované plastové silniční panely ROAD SYTEM. Pokládka panelů probíhala na nezpevněném přírodním terénu, vzdáleném několik stovek metrů od silniční komunikace. Jako hlavní konkurenční výhoda se projevila snadná manipulace s plastovými silničními panely. Velkým přínosem se ukázala malá hmotnost panelů (37 kg/panel). Panely dokázal přivést co nejblíže k místu pokládky terénní vůz a následně pokládku panelů zvládli ručně sami pracovníci zadavatele. Snadná a rychlá montáž, bez potřeby použití další dopravní techniky, to jsou největší přínosy pro volbu silničních panelů ROAD SYSTEM.

Výsledek

Celá délka kabelového vedení byla účinně ochráněna před poškozením a najetím těžké dopravní techniky. Nezanedbatelný byl i ekonomický přínos použití silničních panelů ROAD SYSTEM. Celkové náklady v porovnání s betonovými panely byly o třetinu nižší.

Použité řešení: silniční panely ROAD SYSTEM 200 a spojky ROAD LINK

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a zůstaňte v obraze.

Vyberte si svoje řešení

Ještě nejste rozhodnutí? Stáhněte si přehledný katalog a seznamte se podrobněji s naší nabídkou.
Potřebujete poradit? Kontaktujte nás a získejte nabídku přizpůsobenou vašim potřebám.
Nebo rovnou přejděte do internetového obchodu a jednoduše si objednejte, co potřebujete.

E-shop