Silniční panely na dočasné komunikaci na hrázi VD Orlík

Zadání

Jedna z největších českých stavebních firem Metrostav a.s. řešila zadání od státního podniku Povodí Vltavy, jaký finální povrch použít pro hlavní sjezd dočasné komunikace k hrázi vodního díla Orlík.
Bylo nutné zvolit takové řešení, kde finální povrch by byl schopen přenést zatížení těžké dopravní techniky, která po komunikaci intenzivně přejížděla. Vybraná varianta musela zároveň splňovat požadavek na bezpečnost a sjízdnost dočasné komunikace, jelikož se nacházela ve svahu.

Řešení

Jako vhodné řešení se ukázalo použití silničních panelů ROAD SYSTEM RS 200.

Silniční panely se položily většími výstupky směrem nahoru. Tímto se dosáhlo lepší sjízdnosti dočasné komunikace i za méně příznivých klimatických podmínek (ranní námraza, déšť,…). Stavební firma vytvořila kvalitní pokladovou vrstvu, na kterou se plastové silniční panely RS 200 položily.  Podkladová vrstva byla vytvořena z 20 cm kameniva o frakci 60-80 mm a 10 cm vysoké vrstvy dobře zhutněné jílovité šotoliny. Obě dvě vrstvy byly odděleny geotextílií.

Výsledek

Zákazník ocenil rychlou a jednoduchou montáž, kdy silnice začala sloužit svému účelu do 24 hodin od dodání. Silniční panely ROAD SYSTEM zvládaly bez problému veškerý dopravní provoz na daném úseku. Investor počítá s rozebráním silničních panelů RS 200 a jejich dalšímu využití na jiném úseku stavby.

Místo realizace: Vodní dílo Orlík

Použité řešení: silniční panely ROAD SYSTEM 200 a spojky ROAD LINK

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a zůstaňte v obraze.

Vyberte si svoje řešení

Ještě nejste rozhodnutí? Stáhněte si přehledný katalog a seznamte se podrobněji s naší nabídkou.
Potřebujete poradit? Kontaktujte nás a získejte nabídku přizpůsobenou vašim potřebám.
Nebo rovnou přejděte do internetového obchodu a jednoduše si objednejte, co potřebujete.

E-shop