Silniční panely jako ochrana venkovní běžecké atletické dráhy

Zadání

Při rekonstrukci a přístavbě nové atletické haly v areálu stadionu v Táboře vznikl naléhavý problém, jak zabránit poškození venkovní atletické dráhy. Investor chtěl v maximální míře ochránit citlivý běžecký tartan před pojezdem těžké dopravní techniky.

Řešení

Jako ideální řešení tohoto problému se osvědčilo použití plastových silničních panelů ROAD SYSTEM RS 200. Stavební firma zejména uvítala nízkou manipulační hmotnost panelů (37 kg/panel). Díky nízké hmotnosti panelů byl schopen dvoučlenný pracovní tým za jediný den položit a smontovat plochu ze silničních panelů o výměře 325 m2. Na rozdíl od betonových panelů montáž plastových silničních panelů RS 200 nevyžaduje žádné speciální vybavení ani těžkou techniku. Pokládka je snadná a rychlá bez nutnosti použití jeřábu. Pro maximální ochranu tartanové dráhy se plastové panely RS 200 pokládaly na ochrannou geotextílii a na 10 cm silnou vrstvu písku. Aby nedocházelo k sesuvu a úniku písku, byl celý obvod zpevněné plochy ještě vyztužen dřevěnými hranoly.

Výsledek

Takto vytvořená zpevněná a ochranná plocha splnila veškerá očekávání investora. Po celou dobu výstavby nedošlo k žádnému poškození tartanové dráhy. Po skončení všech stavebních prací, se panely rychle demontovaly a uskladnily na dřevěných paletách. Uskladnění 162 m2 panelů (3 palety na sebe) si vyžádalo minimální plochu 2,16 m2.

Místo realizace: U stadionu Míru, Tábor

Použité řešení: silniční panely ROAD SYSTEM 200 a spojky ROAD LINK

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a zůstaňte v obraze.

Vyberte si svoje řešení

Ještě nejste rozhodnutí? Stáhněte si přehledný katalog a seznamte se podrobněji s naší nabídkou.
Potřebujete poradit? Kontaktujte nás a získejte nabídku přizpůsobenou vašim potřebám.
Nebo rovnou přejděte do internetového obchodu a jednoduše si objednejte, co potřebujete.

E-shop