Zpevnění lesních cest pro těžební techniku a svoz dřeva

Zadání

Nerovné, písčité či nezpevněné lesní cesty představují při těžbě stromů značné dopravní komplikace. Těžkým nákladním autům se často stává, že jejich kola zapadnou do písku nebo do bláta, což značně ztěžuje a zpomaluje transport dřeva.

Řešení

Pro vytvoření dočasné provizorní lesní cesty se v této situaci ukázalo jako výhodné řešení použití silničních panelů ROAD SYSTEM RS 200. Při pokládce silničních panelů ROAD SYSTEM RS 200 nebylo zapotřebí použít žádných finančně nákladných manipulačních zařízení jako např. jeřábu, což velmi zrychlilo a zlevnilo vznik dočasné cesty. Panely jsou vyrobeny ze 100 % recyklátu, kdy jeden panel váží pouhých 37 kg.

Výsledek

Byla zbudována dočasná příjezdová komunikace a zpevněná plocha pro uskladnění dřeva. Optimální šířky vozovky bylo dosaženo kombinací panelů položených na šířku a na délku. Po dokončení práce v lese lze provizorní cestu snadno demontovat a umístit jinam. Díky tomu se silniční panely ROAD SYSTEM RS 200 ukazují jako ekonomické a efektivní řešení zpevnění lesních cest pro těžební techniku a svoz dřeva.

Použité řešení: silniční panely ROAD SYSTEM 200 a spojky ROAD LINK

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a zůstaňte v obraze.

Vyberte si svoje řešení

Ještě nejste rozhodnutí? Stáhněte si přehledný katalog a seznamte se podrobněji s naší nabídkou.
Potřebujete poradit? Kontaktujte nás a získejte nabídku přizpůsobenou vašim potřebám.
Nebo rovnou přejděte do internetového obchodu a jednoduše si objednejte, co potřebujete.

E-shop